Seni Bekliyoruz!
Hacettepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 22-23 Temmuz tarihleri arasında Beytepe Yerleşkesi'nde gerçekleştirilecektir. Hayatın bütün renkleri burada... Peki ya sen?
Nükleer Enerji Mühendisliği Youtube Tanıtım Videoları
Nükleer Enerji Mühendisliği Youtube Tanıtım Videoları
Müdek Akreditasyonu
Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü MÜDEK Tarafından Akredite Edilmiştir.
Nükleer Mühendisliğe Giriş

Nükleer Mühendisliğe Giriş’ adlı çeviri kitap Türkiye Bilimler Akademisi ‘2015 Bilimsel Çeviri Eser Ödülü’ne layık görüldü.


Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) tarafından, üniversite düzeyinde nitelikli Türkçe telif ve çeviri eser üretimini özendirmek üzere, 2008 yılından itibaren “Bilimsel Telif ve Çeviri Eser Ödülleri” verilmektedir.

Akademi Konseyi’nin 30 Nisan 2015 gün ve 251 sayılı toplantısında, aşağıda belirtilen eser için, Türkiye Bilimler Akademisi 2015 yılı “Bilimsel Çeviri Eser Ödülü” verilmesi kararlaştırılmıştır.

Ödül Kazanan Eser:
Nükleer Mühendisliğe Giriş, 3. Baskıdan Çeviri, 2014, Çev. Ed: Prof.Dr. Okan Zabunoğlu, Palme Yayıncılık (Introduction to Nuclear Engineering, 3rd. Ed., J. R. Lamarsh, A. J. Baratta, 2001) (Çeviri)

Çeviri Kurulunun diğer üyeleri:
Prof.Dr. C. Niyazi Sökmen (HÜ-NEM), Prof.Dr. Mehmet Tombakoğlu (HÜ-NEM), Prof.Dr. Ayhan Yılmazer (HÜ-NEM), Doç.Dr. Cemil Kocar (HÜ-NEM), Doç.Dr. Şule Ergün (HÜ-NEM), Prof.Dr. Üner Çolak (İTÜ-EE), Fizik Müh. Süleyman S. Öztek (EÜAŞ).

NOT: Bu projeyi öneren Palme Yayıncılık Genel Müdürü İlhan Budak'a ve süreç boyunca özellikle tashihler ve ayrıntılar konusunda her türlü çabayı gösteren Palme çalışanları Dilek Alantor Çelebi ile Davut Öztürk'e teşekkürler.